Marchevka mWriter

HomeMarchevka mWriter

mwriter polska lokalizacja systemu Microsoft© Windows Mobile

Czym jest lokalizacja systemu Windows Mobile?

Wiele palmtopów pracuje pod systemem Microsoft Windows Mobile, który nie doczekał się nigdy polskiej wersji. Dlatego, jako firma specjalizująca się w sprzedaży takich rozwiązań postanowiliśmy ułatwić pracę naszym klientom, tworząc program pod nazwą Marchevka mWriter. Po zainstalowaniu aplikacji zostaje spolszczony cały interface w tym menuikony, oraz komunikaty systemowe. Dodatkowo użytkownik może korzystać z klawiatury regionalnej, umożliwiającej pisanie w ojczystym języku.

Aplikacja mWriter to kompleksowy program pozwalający na spolszczenie systemu Windows Mobile oraz wprowadzanie polskich znaków diakrytycznych za pomocą klawiatury software’owej oraz wbudowanej z układem klawiszy „qwerty” lub panelu pisma odręcznego. Program mWriter dodaje własną klawiaturę o układzie qwerty, dzięki której wpisywanie znaków diakrytycznych odbywa się identycznie jak na zwykłej klawiaturze. Aby uzyskać polską literę wystarczy kliknąć alt + literę, którą chcemy zmiękczyć lub dodać ogonek. W najnowszej wersji możliwe jest również uzyskanie znaku diakrytycznego klikając dwukrotnie na klawisz.

Uwaga!

Marchevka mWriter, lokalizuje w języku polskim jedynie angielską wersją systemu Windows Mobile. Nie można jej zastosować w wersji niemieckiej, francuskiej czy włoskiej. W przypadku innego systemu niż angielski, możemy zaproponować program Marchevka mWriter Lite, który dodaje polską klawiaturę.

Główne funkcje programu mWriter

Aplikacja Marchevka mWriter pozwala zmienić język systemu Windows Mobile z angielskiego na polski. Po zainstalowaniu programu zostaje spolszczony cały interface użytkownika w tym menu systemu, ikony, oraz komunikaty systemowe.

Poprawne wyświetlanie stron internetowych oraz dokumentów zapisanych w języku polskim na innym komputerze.

Polski słownik podpowiedzi. Po wpisaniu kilku liter pojawiają się nad klawiaturą propozycje pasujących słów. Zaimplementowaliśmy również funkcję uczenia się, czyli słownik zapamiętuje najczęściej wpisywane słowa i podpowiada je w pierwszej kolejności.

Program mWriter dodaje własną klawiaturę o układzie qwerty, dzięki której wpisywanie znaków diakrytycznych odbywa się identycznie jak na zwykłej klawiaturze. Aby uzyskać polską literę wystarczy kliknąć alt + literę, którą chcemy zmiękczyć lub dodać ogonek.

Możliwość wpisywania polskich znaków za pomocą gestów. Wykonanie gestu polega na dotknięciu rysikiem klawisza i przesunięciu go w odpowiednią stronę. Poniższa grafika obrazuje działanie tej funkcji na przykładzie litery E.

W wersji 3.0 dodaliśmy dodatkową klawiaturę numeryczną, która ułatwia użytkownikom łatwe wprowadzanie znaków palcem lub długopisem. Klawiatura numeryczna została zaprojektowana w układzie przypominającym widok kalkulatora.

Od wersji 3.0 został wprowadzony panel symboli, do którego użytkownik może w łatwy sposób przejść wybierając na klawiaturze ekranowej przycisk symboli. Zawarte w nim zostały najbardziej potrzebne i używane znaki specjalne tj. @,  &, #, !, *, zł.

Teraz program mWriter umożliwia wpisywanie znaków diakrytycznych poprzez podwójne kliknięcie rysikiem lub dwukrotne wciśnięcie na klawiaturze sprzętowej znaku.

Dzięki obsłudze klawiatur sprzętowych możliwe jest pisanie polskich znaków również z klawiatury fizycznej, w którą wyposażone są zazwyczaj terminale przemysłowe. Jeżeli klawiatura nie posiada przycisku Alt, użytkownik może wybrać inny znak, który przejmie jego funkcję.

Wraz z wersją 3.0 jest możliwe zamówienie stworzenia dodatkowych klawiatur regionalnych np. rosyjskiej, czeskiej, niemieckiej itd. Użytkownicy mając dodatkowe klawiatury, mogą w łatwy sposób przełączać się między nimi, klikając na klawisz klawiatur regionalnych i wybierając tę, której chcą używać w danym momencie.

Wersje programu

Przeznaczona dla urządzeń z systemem Windows Mobile 6.5.

Aktualnie w ofercie posiadamy wersje dla urządzeń:

Nautiz X5 (Handheld)

Motorola MC65

Motorola MC75A6

Obsługuje system Windows Mobile 6.0 i 6.1

Dedykowana wersja dla urządzeń:

HP iPAQ 114

HP iPAQ 214 Enterprise

Motorola MC 75 (Motorola Symbol)

Stworzona dla systemu Windows Mobile 5.0

Dostępne dedykowane wersje dla urządzeń:

HP iPAQ hw6900

HP iPAQ rx5700/5900

HP iPAQ hx2190/2490/2790

HP iPAQ rx1950

FSC Loox seria T800

FSC Loox seria n560

FSC Loox seria n510/520

FSC Loox seria c550

Dell axim x51v

Mio A201

Eten G500

Motorola Symbol MC7004

Intermec CN3

Wersja obsługuje system Windows Pocket PC 2002

Dostępne wersje dla urządzeń:

HP iPAQ seria hw6500

HP iPAQ hx4700

HP iPAQ hx2110/2410/2750

HP iPAQ rx3715

HP iPAQ rz1715

HP iPAQ h6340

HP iPAQ h2210

HP iPAQ h4150

MDA/XDA III

Mio 168/OPTIPAD 300/Yakumo 300

Acer n30

Acer n35

Fujitsu Siemens

loox seria 700

loox seria 400

i-mate jam / qtek s100/110 / mda/xda compact

Wersja stworzona dla telefonu firmy Samsung – i600 z systemem Windows Mobile 5.0.

Wypróbuj wersję demo.

Wypełnij formularz, wybierz  system i model urządzenia. Na tej podstawie wyślemy do Ciebie odpowiednią wersję programu. Zamów demo

lmar

Marchevka Software powstała, aby tworzyć nowej generacji oprogramowanie lokalizujące dla urządzeń mobilnych. Dlaczego Marchevka? Bo kojarzy nam się z czymś przyjemnym, jest symbolem zachęty i nagrody i takie mają być nasze aplikacje.

lwml

Windows Mobile ma wiele mobilnych wersji oprogramowania firmy Microsoft. Od surfowania w Internecie za pomocą Internet Explorer Mobile po pracę z aplikacjami Microsoft Office Mobile ? możesz to wszystko robić będąc w ruchu. Możesz sprawdzać wiadomości e-mail lub wysyłać znajomym wiadomości tekstowe.

designed_for_windows_mobile-smr

 

Aplikacja lokalizująca mWriter uzyskała certyfikat Design for Windows Mobile® firmy Microsoft. Uzyskanie tego certyfikatu jest potwierdzeniem zgodności naszego oprogramowania z wymaganiami systemu Windows Mobile i informacją, że instalacja programu jest w pełni bezpieczna dla Twojego urządzenia.